Instagram Tüm Cihazlardan Nasıl Çıkış Yapılır?

Instagram, resim, video yükleyebileceğiniz, arkadaşlarınızla etkileşime girebileceğiniz, hikayeler paylaşabileceğiniz, ünlüleri ve markaları takip edebileceğiniz en popüler sosyal medya uygulamalarından biridir. Bazen hesabınızı başka birinin cihazında açık bırakmış, giriş yapmayı unutmuş olabilirsiniz. Başkalarının hesabınızı ve verilerinizi kötüye kullanmasından çekinmenize gerek yok. Instagram hesabınızın şifresini değiştirerek tüm cihazlardan çıkış yapmanız mümkün.

Instagram hesabınıza her giriş yaptığınızda, tarayıcı, siz o cihazdaki hesabınızdan çıkış yapana kadar, giriş bilgilerinizin ve geçici web dosyalarınızın çerezlerini saklar. Instagram hesabı erişilebilir durumda kalır ve bir süre için oturum açma kimlik bilgilerini girmeye gerek kalmadan kullanılabili. Böyle bir durumda, tüm cihazlarda Instagram oturumunuzu kapatırsanız, verilerinizin kötüye kullanımı riskini ortadan kaldırabilirsiniz. Nasıl yapılacağını görelim.

Bütün Cihazlardan Nasıl Çıkış Yapılır?

Instagram şifrenizi sıfırlayarak diğer tüm cihazlardan çıkış yapabilirsiniz. Bu, aynı anda diğer tüm cihazlarda oturumunuzu kapatmanın tek yoludur. Ayrıca, doğrudan Instagram uygulaması üzerinden yapılabileceği için herhangi bir üçüncü taraf uygulaması indirmenize gerek yoktur.

Bunu nasıl yapacağınızı görelim:

- Instagram uygulamanızı açın ve ekranınızın altındaki profil düğmesine dokunun.

- Ekranınızın sağ üst köşesindeki üç yatay çubuk düğmesine dokunun. Ardından Ayarlar'a gidin-

- Şifrenizi değiştirmek için Gizlilik ve Güvenlik>Şifre yolunu izleyin.

Instagram'dan tüm cihazlarda çıkış yapmak öncelikle Instagram şifrenizi değiştirmelisiniz!

Sonunda, “şifreyi değiştir” bölümü görünür. Şimdi eski şifrenizi ve ardından yenisini girmelisiniz. Gerekli bilgileri girdikten sonra ekranın sağ üst köşesindeki bitti seçeneğine dokunun.

Bir süre bekleyin, tüm cihazlarda Instagram'dan çıkış yapacaksınız.

Tüm Cihazlarda Instagram Hesabınızdan Uzaktan Çıkış Yapın

Şu an itibariyle Instagram hesabından aynı anda tüm cihazlardan çıkış yapmanın başka bir yolu yok. Yıllardır aynı parolaya alışkınsanız parolanızı değiştirmek zor olabilir. Ancak şu an için tek yol bu. Herhangi bir yeni yöntem ortaya çıkarsa, en kısa sürede güncelleyeceğiz.