Instagram Filtreleri Nasıl Bulunur ?

Son dönemlerde sosyal medya kullanımı oldukça artmıştır. Bu platformlar arasında ne popüler olanlardan biri de Instagram'dır.  İlk olarak 2010 Ekim'de İOS işletim sistemine sahip olan cihazlar için ücretsiz olarak kullanıma sunulan bu platform, 2012 yılına gelindiğinde android işletim sistemine sahip olan cihazlar için de kullanılabilir hale gelmiştir.

Fotoğraf ve videolarınızı paylaşma ve beğeni alma özellikleri ile internette keyifli vakit geçirmenizi sağlayabilirsiniz. Bu platformda paylaşılan videoların süresi 1 dakika ile sınırlıdır. Ayrıca paylaştığınız görsele veya videoya konum bilgisi de ekleyebilirsiniz.Hashtaglar yardımı ile birçok kullanıcıya ulaşabilir ve geniş kitlelere hitap etme olanağı sağlayabilirsiniz. Hikaye bölümünde ise sadece 24 saatliğine geçerli görsel veya video paylaşımı yapabilirsiniz. Ayrıca paylaştığınız video ve gönderileri arşivleme özelliği ile daha sonra görme ve paylaşma imkanınız da bulunmaktadır. Direkt mesaj üzerinden arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. Dilerseniz sohbet odası da açabilirsiniz. Ayrıca canlı yayın yapma imkanı ile de güzel vakit geçirebilir, istediğiniz arkadaşlarınızı da canlı yayına ekleyebilirsiniz.

Instagram sizlere fotoğraflarınıza farklılık katmak için pek çok farklı instagram filtreleri seçeneği sunmaktadır. Instagram'ın etkileyici gücü yalnızca kişiler üzerinde değil markalar üzerinde de oldukça önemli etkiler yaratmaktadır. Geniş kitlelere hitap eden içerik üreticileri ile çeşitli markalar iş birliği geliştirip ulaştıkları ağı daha da arttırmayı hedeflemekte ve bu şekilde pr yapmayı gerçekleştirmektedir.

İçerik oluşturan kişiler görsellerini efektler aracılığı ile daha da renkli hale getirmekte ve bu sayede takipçilerini arttırma yoluna gitmektedirler. Takipçi artırmanın hashtag kullanma dışında dikkat çekici paylaşımlar yapmak ve düzenli olarak gönderi paylaşmak gibi çeşitli yolları bulunmaktadır. Gönderi paylaşırken en fazla 30 hashtag kullanma imkanınız bulunmaktadır. Instagram yalnızca kişisel hesaplara değil işletme hesaplarına da izin vermektedir. Bu sayede müşterilerin kolaylıkla ulaşan işletmeler de rahatlıkla alışveriş yapan müşteriler de memnun olmaktadır. İşletme hesabı kullananların herkesin aktif olduğu ideal saatler içerisinde paylaşım yapması oldukça önemlidir.

Filtreleri Nasıl Bulabilirim?

Instagram'da gezinirken yeni filtreler denemek her ne kadar eğlenceli olsa da o filtreleri tekrar bulabilmek kimi zaman bir kabusa dönüşebilmektedir.

Hikaye eklemenize yarayan kısımda mevcut instagram filtreleri sola kaydırma ile 'efektlere göz at' sekmesine tıklayarak diğer seçenekleri de görmeniz mümkün olmaktadır. Bu kısımda pek çok farklı efekt seçeneği bulunmaktadır ve bunların neye göre sıralandığı şimdilik bilinmemektedir. Beğendiğiniz efekti 'şimdi dene' seçeneği ile deneyebilir ya da efektin üzerine tıklayarak kaydedebilirsiniz. Efekti kaydettikten sonra hikayeler kısmından kolaylıkla filtrenize ulaşmanız mümkün olmaktadır.

Beğendiğiniz filtreleri kaydetmeniz daha sonra bulmanız için size oldukça kolaylık sağlamaktadır. Aksi takdirde bulmanız imkansız hale gelebilmektedir. Başka bireylerin kullandığı filtreleri de beğendiyseniz şayet kaydetme imkanınız bulunmaktadır. Kişilerin kullandığı filtrenin üzerine tıkladığınızda filtreyi deneme, kaydetme seçenekleri mevcuttur. Dilerseniz arkadaşınıza da gönderebilirsiniz.